Hatay’da Umut Veren Asi Gazetesi okurlarına ve çalışanlarına yönelik 5 Ocak Perşembe sabah saat 06.00’da ev baskınları yapılarak birçok kişi gözaltına alınmıştı. Yapılan baskınlarda, gazetenin Yazı İşleri Müdürü Bahar Uçucu da gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlar 12 Ocak günü Adliye’ye çıkarıldı. Adliyeye çıkarılan 12 kişinin tamamı tutuklandı.

Umut Veren Asi Gazetesinin, baskınlarla ilgili yaptığı açıklamayı yayınlıyoruz:

Hatay’da Asi Gazetesi okurlarına ve çalışanlarına yönelik 5 Ocak Perşembe sabah saat 06.00’da ev baskınları yapılarak birçok kişi gözaltına alındı.

Faşizmin pervasızlığı devam ediyor. Faşizmin krizi derinleştikçe devrimcilere, demokratlara saldırmaya devam ediyor. Buda faşizmin acizliğini, krizinin ne kadar derinleştiğini ve çözümsüzlüğünü göstermektedir.

Alınan bilgilere göre Samandağ ilçesinden Erhan (Nizam) Arslan, Fehim Polat ve Karip Polat , Gökhan Demir, Kudret Arslan.

Antakya Harbiye’den Asi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü  Bahar Uçucu, Mert Aldıcıoğlu, Orhan Çapar .

İskenderun İlçesinden, misafir olduğu evden Devrim Deniz Karataş gözaltına alındığı bilgisi geldi.

Katil polislerin elinde liste ile evlere operasyon yapmaya devam ediyor.

Listede; Deniz Yücel, Cansu Dalmış,  birçok ismin olduğu tahmin ediliyor.

Deniz Özçelik’in evine polisin gittiği bilgisi gelmiştir.

Bahane olarak Asi Gazetesini Okumak ziyaret etmek ve film izlemek, Yürüyüş dergisini okumak ve dağıtmak gibi gerekçeler gösterilmiştir.

Faşizmin geldiği en üst boyuttur gazete okumaya, film izlemeye dahi tahammülü kalmamıştır. Buda onun yönetememe krizinin derinliğini ve iflasını göstermektedir.

Halkımıza: AKP faşizmi bunları yaparak kendi saltanatını kurmaya sizi halkı zapt-u rapt altına alarak kendi iktidarını korumaya çalışmaktadır.

AKP faşizmine karşı devrimci mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz. Size gerçekleri taşıyan, Yürüyüş dergisini ve Asi Gazetesini getiren, dağıtan çocuklarını sahiplenin.

Faşizm bu şekilde saldırdıkça devrimcilerden ne kadar korktuğunun göstergesidir çünkü onların tek alternatifi bizleriz,  devrimcilerdir.

Hukuksuz bir şekilde gözaltına alınanlar derhal serbest bırakılsın.

UMUT VEREN ASİ GAZETESİ

İlgili Yazılar